تهیه زغال قالبی با دستگاه تولید زغال1398/02/16

کوره صنعتی برای پخت چوب با فرایند کربن شدن چوب در دما های ۴۰۰ تا ۵۰۰ در چوب را تبدیل به زغال نموده بستگی به نوع چوب می باشد چوب ها براساس سختی به سه نوع دسته بندی می گردد.

۱_چوب های خیلی سفت مانند بلوط چوب مرکبات مثل نارنج و پرتغال و لیمو و چوب هایی مثل شمشاد و ممرز و چوب هایی که در مناطق جغرافیایی هر منطقه می باشد مانند زبان کنجشک در منطقه اذربایجان و غیره این چوب های سفت زمانی که تبدیل به زغال میشوند در بازار به اسم زغال لیمو شناخته شده زغال این نوع چوب ها سفت می باشد و شکننده نیست در بازار فروش زغال لیمو اگر به صورت قلمی باشد ۱۲ هزار تومن و اگر به صورت سکه ای باشد ۱۵ هزار تومن به صکرت عمده به فروش میرود.

 

مدت زمان پخت این نوع زغال داخل کوره ۳ الا ۴ روز میباشد بستگی به این دارد تا چه حد داخل کوره پر باشد.

 توجه کنید ممکنه مغازه دار یا بنک دار از این قیمت گرانتر بفروشد اگر به صورت چهار تراش برش شود چوب ها این و تبدیل به زغال گردد زغال مجلسی نامیده میشود برای مصارف مجلسی میباشد مدت زمان پخت زغال مجلسی ۴ الا ۵ روز داخل کوره میباشد با سرد شدن کوره.

۲_  چوب های معمولی که نه سفت هستن و نه شل این چوب ها مانند سیب چوب گردو چوب انار چوب توسکا چوب ازگیل چوب پسته و غیره در رنج چوب های معمولی می باشند که وقتی که تبدیل به زغال میگردد زغال این چوب ها به عنوان جنس بدل زغال لیمو به بازار فروش عرضه شده که به قیمت ۹ تومن قلمی و ۱۰ تومن سکه ای فروش میرود جنبه کبابی و قلیان را داشته مدت زمان پخت داخل کوره صنعتی ۳ الا ۴ روز با سرد شدن کوره بستگی به تناژ پربودن کوره.

۳_چوب های ضایعات باغی و ضایعاتی مانند پایه مبل و یا ضایعات کارخانه چوبری این نوع چوب ها وارد وارد کوره صنعتی شده و بعداز انکه تبدیل به زغال شدن به عنوان زغال کبابی به قیمت ۴ تومن وارد بازار فروش میگردد توجه کنید زغال چوب به دلیل انکه گنجینه ملی محسوب میگردد با درصد ۱۰ الا ۱۵ درصد هزینه گمرکی تعلق میگیرد ک صادر می شود ۱۲ ساعت حرارت دهی و ۱۲ ساعت خنک شدن که یک روز میباشد.

 

ساختار کوره صنعتی کوره صنعتی ۴ الا ۵ جداره بوده که باعث شده اتلاف حرارت و پرت حرارتی در کوره وجود نداشته باشد و باعث گردیده سوخت زیاد مصرف نگردد ورق گه برای کف کوره استفاده میشود ورق نمره استیل ۳۰۸ تا ۳۱۰ اسنفاده شده که تحمل حرارت ۸۰۰ درجه سلسیوس را دارد و بدنه کوره از ورق های ضد حرارت استفاده میشود و در ساخت کوره سعی بر ان شدیم که از پروفیل های صنعتی و ناودانی های صنعتی استفاده کنیم که مقاوم در برابر شرایط جوی و حرارت باشند .ظرفیت کوره های صنعتی در شرکت تیوا از ۲ تن تا ۱۰ تنی ساخته میشود کوره های ۲ الا ۳ تنی بیشترین طرفداربرای پخت زغال دارن به این دلیل که اندازه کوره مناسب هست میشه با ده چرخ حمل بشه . کوره صنعتی با فیلتر اب خنک و هواخنک بوده  که بدون دود میباشند که تاییدیه زیسط محیطی را دارند یعنی بدون دود میباشند برق کوره باید تکفاز باشد سیستم کوره هوشمند بوده که نیاری به اپراتور نداشته  سیستم دیجیتال کنترل کوره را به عهده داشته به طوری که طبق دستور ۱۵ دقیقه روشن نگه میدارد مشعل ها رو و ۴۵ دقیقه خاموش در این صورت در پروسه پخت چند روزه سوخت چندانی مصرف نخواهد شد بستگی به انتخاب مشتری مشعل ها می تواند گازی یا گازوییل باشد  .

 

تهیه زغال قالبی با دستگاه تولید زغال

ساخت زغال، می تواند کار سخت و پر دردسری باشد. علاوه بر کثیف بودن همیشگی محیط کار، برای نصب دستگاه تولید زغال، به یک فضای مناسب هم نیاز دارید

اما اگر شما از آن دسته کسانی که است که دنبال یک کار سخت، ولی با پرداختی مناسب هستید، می توانید یک دستگاه تولید زغال تهیه کنید

کاربرد زغال، چه در مصارف خانگی مانند قلیان و کباب و چه در مصارف صنعتی مانند کاربرد زغال در دیگ های بخار رو به افزایش است و به همین دلیل، تقاضا برای خرید زغال وجود دارد . به همین دلایل، شما می توانید پول خوبی به دست آورید

 

 

 

 

بازگشت