چگونگی پیدایش دستگاه چوب خرد کن۱۳۹۷/۱۲/۰۹

چگونگی پیدایش دستگاه خرد کن چوب

 

درختان تنها منابع تجدید پذیری هستند که در صنعت خانه سازی برای ساختن درب و کمد و مبلمان و ... از آن استفاده می­شود.

دو نوع چوب در ایران وجود دارد:

چوب داخلی: چوب هایی مانند راش و ملچ و چنار و افرا که از جنگل­های موجود در خود ایران به وجود می­آید که نقش مهمی در دکور و مبلمان دارد.

چوب های خارجی:

اکثر این چوب ها، چوب هایی هستند که نوک سوزنی هستند مانند سرو و چنار و ... این نوع چوب ها بعد از قطع درختان بلافاصله به ایران ارسال می­شوند و بعد از برش به کشورهای مختلف فرستاده می­شود. این درختان عمدتا در کشورهای همجوار اسکاندیناوی وجود دارند.

زمان مناسب برای هرس اکثر درخت ها فصل زمستان می­باشد و در برخی مواقع هرس در فصل تابستان صورت می­گیرد، در تابستان درختانی که نابارور می باشند ساقه ها و شاخه­های درختان حذف می­شوند با این حال در هر زمانی ممکن است هرس صورت بگیرد.

برای استفاده­­ی مجدد از چوب های حاصل از هرس باید آنها را با وسیله ی مناسب خرد نمود و سپس از خرده چوب ها برای مصارف مختلف استفاده کرد.

دلیل استفاده از چوب خرد کن:

به طور متوسط مقدار شاخ و برگ هرس شده از درختان، بیشتر است و فضای زیادی را اشغال می­کند. به منظور استفاده بهینه از منابع چوب های جمع آوری شده از مراکز هرس به وسیله ی دستگاه خرد کن به خاک اره تبدیل می­شود و در مرحله بعد دستگاه پودر کن خاک اره را پودر می­کند، این عمل بیشتر برای زغال فشرده کاربرد دارد، علت آن که از چوب زغال به وجود می­آید این است که بر اثر حرارت آب و گازهای نهفته­ی خود را از دست می­دهد، از خاک اره­های پودر شده در گاوداری ها  و بهترین مواد غنی شده برای درختان مورد استفاده قرار می­گیرد. در حالت کلی برای تبدیل ضایعات چوب برای زغال به وسیله­ای به نام چوب خرد کن لازم است.

چوب خرد کن ها باید متناسب با شرایط اقلیمی طراحی شده باشند، طراحی و تولید چوب خرد کن های شرکت تیوا ماشین آریا تحت نظر متخصصان و مهندسان مجرب می باشد که به این نیاز جامعه و کشور پاسخی مثبت داده است.

بازگشت